Куинс Парк Рейнджърс стартира в новото първенство на Чемпиъншип с три точки у дома си срещу Лийдс – 3:0.

Лондончани стигнаха до ранен гол – още в 4-ата минута, който донякъде предопредели хода на мача.

Попадението падна след невъобразимо меле непосредствено пред голлинията на вратата на Лийдс.

В крайна сметка топката облиза гърдите на Недъм Онуоха и премина голлинията за 1:0.

КПР затвърди победата си с гол от дузпа. Точен от бялата точка беше северноирландецът Конър Уошингтън в 72-ата минута.

В 5-ата минута от добавеното време немецът Себастиан Полтер вкара и трети гол за КПР, който направи резултата 3:0, а с това изведе своя отбор на второто място по голова разлика след Норич, който би Блекбърн с 4:1 навън. Лийдс остана на 24-ото последно място.