Ковънтри победи с 1:0 Мидълзбро като гост в полуфиналите на плейофите за влизане във Висшата лига. Така след 0:0 в първия мач, Ковънтри продължи към финала, където ще срещне Лутън.

Gulliver/GettyImages
13 снимки

През първото полувреме Мидълзбро доминираше на „Ривърсайд Стейдиъм“, но домакините така и не успяха да създадат достатъчно чисти голови положения, които да завършат с гол във вратата на Бен Уилсън.

Единственото попадение в мача падна в 57-ата минута. Тогава Виктор Гьокереш получи пас в предни позиции, опита да прехвърли вратаря без успех, след което подаде за Густаво Хамер, който стреля във вратата за 0:1.

Мидълзбро можеше да изравни в 88-ата минута, когато Мат Крукс прати кълбото в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада.

Двубоят между Ковънтри и Лутън на "Уембли" ще се проведе на 27-и май.