Евертън постигна класическа победа с 3:0 при гостуването си на Карлайл от четвъртия кръг на турнира за Купата на Англия. По този начин „карамелите“ се класираха за осминафиналите на турнира.

Мачът започна перфектно за водения от Роберто Мартинес отбор, който поведе в резултата във 2-та минута, когато Аарън Ленън комбинира с Аруна Коне, който изпрати топката във вратата на Гилеспи.

Карлайл можеше да изравни резултата в 5-та минута, когато Дерек Асамоа стреля опасно, но Роблес спаси. Две минути по-късно вратарят на Евертън отрази нов опасен удар на Асамоа.

Евертън удвои своята преднина в 14-та минута, когато Брайън Овиедо взаимодейства отлично с Аарън Ленън, който отблизо преодоля Гилеспи.

Домакините можеха да намалят изоставането си в 58-та минута, когато Халам Хоуп комбинира с Дерек Асамоа, но той стреля неточно в аут.

Евертън реализира трети гол в 65-та минута чрез Рос Баркли.

Карлайл можеше да отбележи почетен гол в 88-та минута, когато Ябо Ибере стреля опасно, но Фил Джагиелка успя да избие малко пред гол линията.

В крайна сметка Евертън постигна убедителна победа и се класира за осминафиналите на надпреварата.