Кардиф зае временно второто място в Чемпиъншип, след като записа успех у дома с 4:0 Съндърланд в двубой от 27-ия кръг на Чемпиъншип.

Головете за успеха на домакините реализираха Патерсън (два), Ралс и Пилкингтън. Гостите завършиха двубоя с 10 души, след като Ндонг беше изгонен в 49-ата минута.

След нулево първо полувреме двата тима спретнаха отлично второ. В 46-ата минута на срещата Патерсън откри резултата в полза на Кардиф. Само 9 минути по-късно резултатът стана 2:0, а три минути след първия гол гостите останаха и с 10 души.

В последните 10 минути Патерсън и Пилкингтън оформиха крайния резултат - 4:0. След успеха домакините заемат второто място в класирането с актив от 50 точки, а Съндърланд не може да отлепи от дъното с актив от 22 точки.