Новото попълнение Гонсало Игуаин се разписа два пъти и отбеляза първите си голове за Челси при убедителния успех с 5:0 срещу последния в класирането Хъдърсфийлд на "Стамфорд Бридж" в среща от 25-ия кръг на английското футболно първенство. Игуаин вкара дебютния си гол за "сините" в 16-ата минута, след като беше изведен в дясно в пеналта от Нголо Канте и от малък ъгъл преодоля Йонас Льосл. В края на полувремето домакините стигнаха и до втори гол. Елиас Качунга повали Сесар Аспиликуета в наказателното поле и Еден Азар беше точен от бялата точка. Азар направи 3:0 след отлично извеждащо подаване на Рос Баркли в ляво в пеналта в средата на втората част, а в 69-ата минута Игуаин също реализира втория си гол в срещата с изстрел от дистанция. Малко преди края Давид Луис засече с глава след центриране от корнер и Качунга в опита си да изчисти пред голлинията отклони в собствената си врата.

Еден Азар е дал най-много пасове на Гонсало Игуаин - 12. От своя страна аржентинецът има 9 паса към Азар.

Белгийският футболист не е имал толкова много подавания, колкото към Игуаин в последния мач.