Отборът от Лига 2 Кроули поднесе изненадата във втория кръг на Купата на Лигата в Англия. Четвъртодивизионният тим победи с 2:0 елитния Фулъм и го изхвърли от турнира. Точни за успеха на Кроули бяха Том Никълс в 16-ата и Джеймс Балагизи четири минути след почивката.

Останалите елитни отбори, които започнаха участието си в надпреварата, нямаха подобни проблеми и продължават напред. Бърнли спечели с 1:0 срещу Шрюсбъри, Астън Вила отнесе с 4:1 Болтън, Нотингам спечели с 3:0 срещу Гримсби, а същият резултат записа и Саутхемптън над Кейбридж.

Gulliver/GettyImages
35 снимки

Друг лондонски тим - Кристъл Палас, се наложи с 2:0 над Оксфорд, а пък Уулвърхемптън победи с 2:1 Престън. Евертън спечели с минималното 1:0 над Флийтууд.

Най-трудно до третия кръг се добра Лестър, който се нуждаеше от дузпи, за да отстрани Стокпорт. В редовното време и продълженията не паднаха голове, а при изпълненията от бялата точка "лисиците" се наложиха с 3:1 точни изстрела. Също с дузпи Борнемут отстрани Норич.