Отборът на Манчестър Сити спечели с 2:1 в двубой от третия кръг на Купата на Лигата на Англия срещу състава на Борнемут.

Съставът на Пеп Гуардиола в не малка част се състоеше от юноши, като сред тях имаше и по-реномирани имена като тези на Рияд Марез, Фил Фодън, дебютантът Феран Торес, Родри и Кайъл Уокър.

Срещата започна отлично за домакините, след като още в 18-та минута младокът Лиам Депал се възползва от подаване на Фодън, за да направи резултата 1:0. Радостта беше кратка обаче, след като "черешките" изравниха само 4 минути по-късно с гол на Сам Стъридж.

Двубоят продължи под пълен контрол за Сити, но "гражданите" трябваше да чакат чак то 75-та минута, за да достигнат до крайния успех. Точен беше Фил Фодън, който и като цяло се оказа най-активния и полезен играч на терена. Така беше оформен и крайният резултат.