Отборът на Манчестър Юнайтед надви Бърнли с 3:1 в мач от 20-ия кръг на Висшата лига и последен за 2021-а година.

Домакините поведоха в резултата още в осмата минута с първия гол за кампанията за МакТоминей, а малко преди половин час игра Бен Мий удвои аванса им, вкарвайки топката в собствената си мрежа. В 36-ата минута Роналдо покачи до 3:1, а само три минути по-късно Аарън Ленън върна едно попадение за Бърнли.
Gulliver/GettyImages
27 снимки

Срещата започна ударно, като още в шестата минута домакините пропуснаха страхотна възможност за откриване на резултата. Звездата на "червените дяволи" пое топката по впечатляващ начин, но ударът му към вратата на Бърнли бе неточен.

Две минути по-късно Юнайтед все пак откри резултата чрез Скот МакТоминей. Грийнууд стреля с левия крак, но ударът му бе блокиран. Топката стигна до Роналдо, който не успя да си поведе кълбото и извърши нещо като пас към МакТоминей, за когото топката се оказа перфектна за оплитане в мрежата на Хенеси.

След 20 минути игра Люк Шоу извърши впечатляващ пробив в половината на противника, достигна до наказателното поле и стреля мощно, но топката премина на сантиметри от вратата.

В 27-ата минута авансът на Юнайтед бе удвоен, след като Бен Мий имаше нещастието да прати топката в собствената си мрежа. Джейдън Санчо проби чудесно отляво и стреля, а топката рикошира в крака на Мий и влезе във вратата на гостите.

Точно 9 минути по-късно резултатът вече бе класически, след като Роналдо се отчете с 14-ото си попадение от началото на сезона във всички турнири. Португалската мегазвезда се възползва от отскочилата топка, попаднала при него, и с нисък удар в средата на вратата разстреля Хенеси за 3:0.

Бърнли обаче отговори мигновено и с първия си точен удар в мача намали пасива си. Докато Юнайтед все още се наслаждаваше на резултатността си, Аарън Ленън се възползва от разконцентрираните "червени" редици и се впусна в нападение, завършило с гол в мрежата на Де Хеа.

След подновяването на играта Юнайтед отново пое инициативата. В 63-ата минута МакТоминей се отчете с нов добър изстрел към вратата на Бърнли, но този път Хенеси опази вратата си.

Дълбоко в добавеното време на срещата Роналдо стреля към вратата на противника, но изстрелът му не бе достатъчно прецизен.

Така "червените дяволи" се върнаха към победите и вече имат 31 точки на шестата позиция във временното класиране, докато Бърнли остава в опасната зона с едва 11 пункта.

Ман Юнайтед - Бърнли  КР 3:1
1:0 Скот МакТоминей 8'
2:0 Бен Мий (авт.) 27'
3:0 Кристиано Роналдо 36'
3:1 Аарън Ленън 38'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Манчестър Юнайтед: 1. Де Хеа, 29. Уан-Бисака, 3. Бейли, 5. Магуайър, 23. Шоу, 25. Санчо, 39. МакТоминей, 31. Матич, 11. Грийнууд, 21. Кавани, 7. Роналдо

Мениджър: Ралф Рангник

Бърнли: 13. Хенеси, 3. Тейлър, 6. Мий, 5. Тарковски, 2. Лоутън, 11. МакНийл, 4. Корк, 18. Уестууд, 7. Гудмунсон, 17. Ленън, 9. Ууд