Отборът на Челси се наложи над Бърнли с 2:0 в домакински мач от 21-ия кръг на Висшата лига. Попаденията на лондончани паднаха в края на двете полувремена, като в края на първата част точен бе Сесар Аспиликуета, а минути преди последния съдийски сигнал Маркос Алонсо оформи крайния резултат.

Getty Images
22 снимки

Домакините влязоха уверено в срещата и набързо създадоха голови възможности, завършили обаче с неточни изстрели. Първо Мейсън Маунт отправи мощен удар към вратата на Поуп, а 5 минути по-късно Калъм Хъдсън-Одой също пробва късмета си, но без успех.

Доминацията на Челси продължи и в края на първата част логичното се случи и "сините" поведоха в резултата. Капитанът на Челси - Сесар Аспиликуета овладя страхотен пас на Жоржиньо и с невероятен удар изпрати топката в мрежата на Поуп, отбелязвайки първото попадение в ерата "Тухел".

Втората част стартира с удар на Тимо Вернер, който пробва да изпрати топката в мрежата на Поуп след удар с глава, но опитът му бе прекалено лесен за стража на Бърнли. Малко по-късно Хъдсън-Одой отправи удар от далечна дистанция, който рикошира в противниковата защита и срещна гредата на вратата.

В 69-ата минута "сините" бяха изключително близо до удвояване на аванса си, а Хъдсън-Одой отново бе в центъра на случващото се. След индивидуален рейд и двойно подаване с Маунт младокът изстреля топката към вратата на Бърнли, но Поуп се справи блестящо и отрази. Секунди по-късно Маунт шутира към вратата на гостите, но неточно.

В 71-ата минута Челси отново се размина с гола, след като този път Кристиан Пулишич стреля покрай вратата.

В 83-ата минута Маркос Алонсо, който не бе играл за "сините" от септември насам, удвои аванса на домакините. Защитникът овладя паса на Кристиан Пулишич и с красиво изпълнение изпрати кълбото в мрежата на Поуп.

Бърнли имаше шанс да върне едно попадение, който щеше да се брои като първия точен удар на гостите, ако ударът на Мумбонго не бе от положение на засада. Точният удар дойде дълбоко в добавеното време и бе дело на Джеймс Тарковски, но не донесе нищо на отбора му.

Така "сините" постигнаха първата си победа под ръководството на Томас Тухел, с което събраха 33 точки и се изкачиха до 7-о място в моментното класиране. Бърнли, от своя страна, остана с 22 пункта и се свлече до 16-ата позиция.

Челси - Бърнли   КР 2:0
1:0 Сесар Аспиликуета 41'
2:0 Маркос Алонсо 83'

СЪСТАВИТЕ:

Челси: 16. Едуар Менди, 2. Антонио Рюдигер, 6. Тиаго Силва, 28. Сесар Аспиликуета, 3. Маркос Алонсо, 17. Матео Ковачич, 5. Жоржиньо, 20. Калъм Хъдсън-Одой, 11. Тимо Вернер, 19. Мейсън Маунт, 9. Тами Ейбрахам

Мениджър: Томас Тухел

Бърнли: 1. Ник Поуп, 2. Мат Лоутън, 5. Джеймс Тарковски, 6. Бен Мий, 23. Ерик Питърс, 12. Роби Брейди, 18. Ашли Уестууд, 4. Джак Корк, 11. Дуайт МакНийл, 27. Матей Видра, 9. Крис Ууд

Мениджър: Шон Дайш

Съдия: Греъм Скот