Манчестър Сити победи трудно Суонси с 2:1 в двубой от 24-ия кръг на Висшата лига. Габриел Жезус беше точен в 11-ата и 90-ата минута, а гостите от Суонси отвърнаха с гол на Сигурдсон.

"Гражданите" съумяха да открият резултата в 11-ата минута на срещата, след като Габриел Жезус беше на точното място и откри резултата като не остави шанс на Фабиански.

Точно след 11 минути Туре стреля опасно към вратата на Фабиански, но вратарят на уелския тим се справи. В 26-ата минута Жезус стреля, но Фернандес прати топката в корнер.

До почивката Яя Туре пробва да удвои преднина на Сити, но не сполучи.

През второто полувреме още в 47-ата минута Сигурдсон стреля добре, но Кабайеро се намеси добре.

Домакините контролираха нещата на терена, но изненадващо гостите стигнаха до изравняване. Сигурдсон получи пас от Нарсинг и с топовен изстрел изравни резултата в 81-ата минута.

Когато "лебедите" вече виждаха точката, Габриел Жезус се разписа и донесе успеха на "гражданите" с попадение в края на двубоя.

В класирането след тази победа момчетата на Гуардиола са на 3-ото място с актив от 49 точки, а Суонси са на 17-ото място с актив от 21 и точка над опасната зона.