Лийдс се класира за четвъртия кръг на ФА Къп, след като спечели с 3:0 в гостуването на Питърбро. Цял мач за йоркширци записа българският национал Илия Груев, който се понрави със стабилната си игра пред защитата. Два гола вкара Итън Ампаду (35, 90), а Патрик Бамфорд (47) се разписа с фантастично изпълнение от дистанция.

Лийдс поведе в 35-ата минута, когато Бамфорд свали с гърди центриране от фал в наказателното поле. За Итън Ампаду не бе проблем да прати топката във вратата за 0:1. Останаха съмнения, че Бамфорд е бил в засада , но тъй като в този двубой нямаше ВАР, попадението бе зачетено.

Две минути след почивката Патрик Бамфорд удвои, а голът със сигурност ще е претендент за №1 във ФА Къп този сезон. Нападателят овладя дълго подаване на гърди пред наказателното поле, обърна се и от воле прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл. В последната минута на редовното време Итън Ампаду оформи крайния резултат с втория си гол в мача, засичайки с глава центриране от корнер на Даниел Джеймс.