Астън Вила победи с категоричното 6:1 като гост Крю в двубой от 2-ия кръг в турнира за Купата на Лигата в Англия.

Головото шоу започна рано и още в 4-ата минута с първия си гол в първия си двубой за Вила Конса се разписа, за да даде аванс на тима си. Домакините отвърнаха с опасен удар на Портър в 17-ата минута, но вратарят спаси, отклонявайки кълбото в корнер. След центрирането от ъгловия удар топката навести мрежата на Вила, но попадението не беше зачетено поради засада.

Тимът от Лига 2 опита да нанесе удар на своя съперник, но не сполучи. В 24-ата минута Лансбъри намери добре в наказателното поле Хуракан и той удвои преднината на елитния тим. Отново той беше точен в добавеното време на първата част, за да направи преднината на тима класическа, разписвайки се с глава.

През втората част головете продължиха да валят като пролетен дъжд. За Вила точни бяха Дейвис, Гилбърт и Грилиш, а за домакините почетното попадение беше дело на Уинтъл.

Така Астън Вила е напред в турнира след този крупен успех.