Куп голове паднаха в мачовете от 24-ия кръг на Висшата лига. Аутсайдерът Съндърланд победи изненадващо като гост Кристъл Палас с 4:0. Коне откри резултата в 9-ата минута, а до почивката Ндонг и на два пъти Дефоу оформиха крайния резултат.

Въпреки успеха Съндърланд остава на последната позиция с актив от 19 точки, колкото имат и "орлите".

Евертън смачка Борнемут в мач с 9 гола и победи с 6:3. Ромелу Лукаку реализира 4 гола за успеха на "карамелите", петото попадение дойде на името на Джеймс Маккартни,а шестото Рос Баркли. За Борнемут точен на два пъти беше Джошуа Кинг, а един гол дойде от Хари Артър.

Саутхемптън допусна домакинско поражение с 1:3 от Уест Хем. Уотфорд надигра Бърнли с 2:1, а УБА се справи със Стоук Сити с 1:0.