Челси направи нова изключителна важна крачка към титлата, разбивайки един от основните си конкуренти Арсенал с 3:1 в дербито. „Сините“ имат вече 59 точки в класирането, с 12 повече от „артилеристите“.

Трите гола за Челси бяха особено болезнени за Арсенал. Първият - абсолютно скандален, след явно нарушение. Втория - срамен, след като цялата защита на Арсенал бе натръшкана от Арсенал. И третият - ироничен, вкара го Сеск Фабрегас, бивш играч на Арсенал, след груба грешка на бившия вратар на Челси Петър Чех. Накрая Жиру само върна един почетно.

Челси поведе с 1:0 в 13-ата след изключително спорен гол на Маркос Алонсо. При първата опасност за „сините“ Диего Коста разтресе напречната греда на вратата на Арсенал, топката се върна назад и във въздушен дуел встъпиха Маркос Алонсо и Ектор Бейерин. Алонсо спечели единоборството и вкара топката с глава в мрежата, но едновременно с това вкара страховит лакът в главата на Бейерин. Реферът Мартин Аткинсън не видя нищо нередно и зачете гола, а Бейерин дори трябваше да напусне принудително, сменен от Габриел.

Чембърлейн може да съжалява за това свое действие

В 19-ата Диего Коста имаше шанса да покачи за „сините“, но топката мина малко встрани от вратата на „артилеристите“.

В 38-ата минута Тибо Куртоа направи фантастичено спасяване, с което запази преднината на Челси. Габриел стреля с глава и вероятно виждаше топката в мрежата, но белгийският страж успя да избие топката в корнер.

Опасен удар в добавеното време на първата част Месут Йозил накара Куртоа да плонжира и да прибира топката в обятията си.

В 53-ата минута Еден Азар навърза цялата защита на Арсенал, натръшка съперниците си един по един и прати топката във вратата на „топчиите“ за втори път. Страхотен гол за 2:0, който подлуди, както боса Роман Абрамович на трибуните, така и мениджъра Антонио Конте, който се хвърли сред зрителите, точно  41490 на брой.

Сред тях бяха доста известни личности като легендата на Челси Дидие Дрогба, селекционерът на Англия Гарет Саутгейт и други.

Те видяха и задълбочаване на иронията за „артилеристите“. В 85-ата минута бившият вратар на Челси Петър Чех, сега на вратата на Арсенал, подари топката на Сеск Фабрегас и бившият играч на „артилеристите“ нямаше право да се зарадва на гола – 3:0.

В първата минута от добавеното време влезлият като смяна в 65-ата минута Оливие Жиру вкара почетния гол за Арсенал за крайното 3:1 за Челси.

ЧЕЛСИ - АРСЕНАЛ 3:1

1:0 Маркос Алонсо 13, 2:0 Еден Азар 53, 3:0 Сеск Фабрегас 85, 3:1 Оливие Жиру 90+1

ЧЕЛСИ: Тибо Куртоа, Сесар Аспиликуета, Давид Луис, Гари Кейхил, Виктор Моузес, Неманя Матич, Н`Голо Канте, Маркос Алонсо, Педро Родригес, Диего Коста, Еден Азар

АРСЕНАЛ: Петър Чех, Начо Монреал, Лоран Кошчиелни, Шкодран Мустафи, Ектор Бейерин, Франсис Коклен, Алекс Олкслейд-Чембърлейн, Алекс Иуоби, Месут Йозил, Тио Уолкът, Алексис Санчес