Отборът на Фулъм постигна първи успех през този сезон във Висшата лига. Момчетата на Славиша Йоканович надиграха драматично Бърнли с 4:2 на „Крейвън Котидж“, като пет от головете паднаха до 41-ата минута на двубоя.

Началото бе силно за домакините. Те се добраха до преднина след страхотен шут от над 25 метра на новото си попълнение Жан Микаел Сери в 4-та минута. Шест по-късно Джеф Хендрик успя да оползотвори силна контраигра на своя тим и след пас на Аарън Ленън изравни резултата.

Головото шоу тепърва започваше, след като Александър Митрович успя да реализира на два пъти в рамките на две минути с глава след центрирания на свои колеги в наказателното поле на Бърнли.

Първо, сърбинът оползотвори подаване на Том Кеърни на втора греда, връщайки аванса на своя тим. 180 секунди по-късно бързи действия на на Лусиано Вието в половината на гостите позволиха на бившия играч на Атлетико Мадрид да центрира пред вратарското поле на съперника. Там Митрович отново бе оставен сам и с глава направи резултата 3:1.
Тимът на Шон Дайш не се бе предал и четири минути преди края на първото полувреме успя да намали чрез Джеймс Тарковски.

Вторите 45 минути бяха значително по-спокойни. Все пак Фулъм се добра до трите точки, гарантирани след попадение на резервата Андре Шюрле, който също откри головата си сметка за клуба след пристигането си през това лято.