Фулъм спечели важни три точки при гостуването си на Лестър, побеждавайки с 2:1. По този начин лондончани се изкачи над опасната зона, докато „лисиците“ пропуснаха възможността да се изравни с Ливърпул на втората позиция в класирането.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Домакините стартираха по-агресивно срещата и в 19-ата минута Юри Тилеманс стреля от дистанция и топката срещна левия страничен стълб. При добавката Уесли Фофана стреля над вратата, но халфът бе в положение на засада.

В 30-ата минута Фулъм откри резултата след отлична контраатака. Гиса направи отличен пробив през центъра, след което изведе Адамоа Лукман зад гърба на защитата и крилото завърши хладнокръвно в мрежата на Каспер Шмайхел.

Седем по-късно главният съдия Саймън Хупър разгледа ситуация с нарушение на Кристиан Фукс в наказателното поле, след което посочи бялата точка. Иван Кавайеро застана зад топката и превърна дузпата в гол с отлично изпълнение в левия ъгъл.

Гостите можеха да направят резултата класически, но Каспер Шмайхел се намеси решително след изстрел на Адемоа Лукман.

В 86-ата минута Лестър намали резултата. След разбъркване в наказателното поле Харви Барнс бе най-съобразителен и реализира в левия ъгъл.

До края на срещата „лисиците“ притиснаха съперника си, но до нов гол не се стигна.