Отборът на Фуъм е на 90 минути от участие във финалния плейоф на стаидон "Уембли" за влизане във Висшата лига. Тази вечер футболистите на Скот Паркър надиграха с 2:0 като гост отбора на Кардиф в Уелс и дадоха сериозна заявка за завръщането си в елита.  Попаденията отбелязаха Джошуа Онома в 49-ата минута и Нийскенс Кебано в добавеното време на сблъсъка. Лондончани бяха по-добрият отбор в срещата, контролираха развоя на сблъсъка и заслужено стигнаха до успеха. Реваншът на "Крейвън Котидж" е този четвъртък от 21:45 часа.

Gulliver/GettyImages
67 снимки

Първата опасна ситуация дойде в 13-ата минута е бе на сметката на домакините. Леандро Бакуна пробва хубав изстрел извън наказателното поле, но влатаря Марек Родек спаси. Към топката връхлетя Роберт Глацел, но със страхотен шпагат Майкъл Хектор успя да спре нападателя пред голлинията, а впоследствие топката бе изчистена.

Три минути след това Лий Томлин центрира отдясно в наказателното поле, където Сайръс Кристи увисна и топката подана в Жуниор Хойлет. Той комбинира с връхлитащия Глацел, който стреля, но право в ръцете на вратаря Родек.

В следващите минути гостите взеха инициативата, но първото по-опасно полжение на тяхната сметка дойде чак в 38-ата минута. Тогава Нийскенс Кебано центрира отляво на наказателното поле към задната греда, а там Джошуа Онома се измъкна от пазача си Жуниор Хойлет и стреля от ждроп, но стражът на Кардиф Алекс Смитис успя да парира и топката излезе в корнер.

В добавеното време на първата част гредата спаси домакините. Кристи отне топката от Хойлет на тъчлинията в своята половина и напредна добре отдясно, след което комбинира с капитана Том Кейрни, който стреля от далечна дистанция, но топката се отби от дясната греда на Смитис.

С началото на втората част Фулъм отново бе по-активинят тим и успя да излезе напред в резултата в 49-ата минута. Кебано центрира отляво в пеналтерията, но топката бе изчистена от Джо Бенет. Тя попадна на крака на Харисън Рийд пред наказателното поле, който комбинира с Джош Онома. Бившият играч на Тотнъм направи феноменален рейд между трима футболисти на Кардиф и с хубав удар направи Смитис безпомощен - 0:1.

Натискът на лондончани продължи и след точно час игра те имаха шанс да удвоят резултата. Тим Рийм отправи страхотно подаване от своята половина към Джош Онома, който свали за Боби Рийд пред наказетелното поле. Нападателят веднага стреля силно от воле, но топката премина малко над вратата на домакините.

В следващите минути гостите продължиха да диктуват темпото и не позволяваха на Кардиф да стига до вратата на Родак.

В добавеното време на сблъсъка Фулъм дори стигнаха и до второ попадение. Кебано получи шанс да обстрелва вратата на Смитис от пряк свобоен удар от около 20-ина метра. С хубав удар той прати топката над стената и тя попадна в мрежата на Кардиф за крайното 0:2.

КАРДИФ СИТИ - ФУЛЪМ 0:2

0:1 Джошуа Онома 49'4

0:2 Нийскенс Кебано 90+1'

Стартови състави на двата отбора:

КАРДИФ СИТИ (4-2-3-1): 12. Алекс Смитис - 7. Леандро Бакуна, 4. Шон Морисън (к), 16. Къртис Нелсон, 3. Джо Бенет - 15. Марлон Пак, 8. Джо Ролс - 19. Натаниел Мендес-Лайнг, 17. Лий Томлин, 33. Жуниор Хойлет - 9. Роберт Глацел

Старши тренор: Нийл Харис

ФУЛЪМ (4-2-3-1): 12. Марек Родак - 23. Джо Брайън, 12. Тим Рийм, 3. Майкъл Хектор, 22. Сайръс Кристи - 10. Том Кеърни (к), 21. Харисън Рийд - 7. Нийскенс Кебано, 25. Джошуа Онома, 24. Антони Нокерт - 14. Боби Рийд

Старши терньор: Скот Паркър

Главен съдия: Джеф Елтрингам, Англия