След като голямата изненада на миналия сезон в Премиършип Лестър тръгна с фалстарт през тази кампания, другият голям сюрприз от изминалата кампания - Тотнъм - съшо не тръгна с победа. Но докато "лисиците" играеха с новака Хъл Сити, "шпорите" имаха тежка задача на гости на Евертън. А и за разлика от момчетата на Клаудио Раниери, които паднаха, тези на Маурисио Почетино поне взеха една точка.

Битката в Ливърпул завърши наравно 1:1, като домакините направиха невероятна първа част, в която вкараха само едно попадение чрез Рос Баркли в 5-та минута. Но след почивката ролите напълно се размениха и гостите също стигнаха само до едно попадение, дело на Ерик Ламела в 59-та. В крайна сметка най-справедливият резултат възтържествува и двата тима заслужено спечелиха по точка