Отборът на Лестър победи Кардиф с 1:0 в първия мач на тима след кончината на собственика Вичай Сривадханапрабха. Срещата от 11-ия кръг на Висшата лига се проведе в Кардиф пред около 30 хиляди души.

Двубоят премина в тягостно настроение. Всички на стадиона отдадоха почит на собственика на „лисиците”, както и на останалите четирима, загинали в катастрофата с хеликоптер преди няколко дни.

Част от играчите на Лестър не успяха да сдържат сълзите си, а емоционалната победа бе в чест на Вичай Сривадханапрабха.

Срещата не предложи много футболни достойнства, а единственото попадение реализира Демарай Грей.

Още в 30-ата минута на срещата гостите имаха възможност да открият резултата. Виктор Камараса стреля директно от фаул, но разтресе гредата.

Преди почивката и Джейми Варди стреля, но само напречната греда спаси домакините от попадение.

Малко преди да бъде открит резултатът, Джош Мърфи отправи първия точен изстрел за домакините, но Каспер Шмайхел се справи.

В 55-ата минута, след така отляво по нападението, Бен Чилуел върна топката от аутлинията към точката на дузпата, а от там Демарай Грей засече точно за 1:0 в долния десен ъгъл на мрежата.

Десетина минути по-късно Сол Бамба засече топката след корнер, но топката излезе в аут, въпреки че беше близо до целта.

В края на срещата Джейми Варди можеше да реши всичко, но ударът му беше спасен от вратаря на Кардиф - Нийл Етеридж.

След успеха Лестър заема 10-о място с 16 точки, а Кардиф е в опасната зона на изпадащите с 5 пункта.