Евертън ще играе в 4-ия кръг на ФА Къп. Момчетата на Марко Силва успяха да надиграят Линкълн Сити с 2:1 на своя "Гуудисън парк" в среща от 3-ия кръг на надпреварата.

И трите попадения паднаха през първата част. Домакините вкараха на два пъти до 14-ата минута - чрез Адемола Локман (12') и Бернард (14').

Първото попадение падна след подаване отляво на Лейнтън Бейнс и удар с глава на младия Локман. Бразилецът Бернард пък завърши хубава триходова комбинация в предни позиции и така покачи резултата до 2:0.

Гостите, които са лидери във Втора дивизия, опитаха да отговорят, но реализираха само веднъж - в 28-ата минута чрез Майкъл Бостуик, който се възползва от "мърта топка" в наказателното поле, получила се след подаване от свободен удар.