Елитният английски Уулвърхемптън Уондърърс се класира за ¼-финалите на турнира Карабао Къп след успех в 2:0 над Джилингам, който се състезава в четвъртото ниво на местния футбол Лига 2. „Вълците“ стигнаха до успеха с две късни попадения на Раул Хименес от дузпа в 77-ата и на Раян Айт Нури в добавеното време на първата част.

Уулвс откриха резултата в 77-ата минута, когато появилият се като резерва Раул Хименес реализира точно от бялата точка. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Макс Еймър срещу Диего Коща.

Gulliver/GettyImages
37 снимки

В първата минута от добавеното време на двубоя „вълците“ решиха всичко с втори гол. Хименес изведе Хий-Чан Хуанг отляво в наказателното поле, а южнокореецът намери Раян Айт Нури, който с левия крак прати топката във вратата между двама защитници и вратаря за крайното 2:0.

За Уулвърхемптън предстои гостуване на Евертън във Висшата лига, докато Джилингам приема Колчестър Юнайтед в Лига 2.