Предводителят на Ливърпул Юрген Клоп призна, че в мача с Арсенал няма да може да разчита на Костас Цимикас и Джеймс Милнър.

Двамата бяха на скамейката при успеха с 2:0 над Брайтън през уикенда, а Милнър се появи в игра на „Еймекс“ в заключителните минути от двубоя на южния браг.

На последвалата тренировка обаче дуото не взе участие, а в нея се върна Ибрахима Конате, който лекуваше травма в последните две срещи. „Конате е обратно, докато Милнър и Цимикас са аут към този момент“, каза Клоп пред репортери на пресконференция.

Запитан дали Милнър и Цимикас са аут поради контузии, той отговори: „Не, болни са“.

Позитивната нотка пред мърсисайдци е, че Мохамед Салах по всичко личи ще може да бъде наличен за визитата в Северен Лондон, макар да напусна терена на Брайтън минути, след като реализира втория гол в срещата.

Ливърпул може да скъси разликата до лидера Манчестър Сити на една точка, ако спечели срещу „артилеристите“, след като „гражданите“ направиха нулево равенство с Кристъл Палас в последния кръг като гост отново в английската столица.