Отборът на Мидълзбро се нуждаеше от попадение в 95-ата минута, за да оцелее срещу Мансфийлд Таун при визитата си и да продължи с успех 3:2 като гост в двубой от третия кръг на ФА Къп.

Тимът от Чемпиъншип започна уверено мача и водеше с два гола до 15-ата минута, когато Уче Икпеазу откри резултата от далечно разстояние, а Каолан Бойд-Мунс удвои за Боро.

30 снимки

Четвъртодивизионният отбор пък изравни през второто полувреме, когато Оли Хоукинс с глава намали след малко повече от час игра, а Рис Оотс изравни резултата с красив удар по диагонала малко преди края на редовното време.

И докато всички на „Фийлд Мил“ смятаха, че мачът ще се реши след продължения или евентуални дузпи, то Елиът Хюит завърши центриране отдясно на Айзая Джоунс, но за съжаление на първия топката влетя във вратата на неговия отбор, за да може Мидълзбро да продължи напред в надпреварата.