Манчестър Юнайтед победи Уулвърхемптън с 2:0 в мач от 36-я кръг на Висшата лига. Попаденията за домакините бяха дело на Антони Марсиал и Алехандро Гарначо. "Червените дяволи" бяха по-добрият отбор, като контролираха събитията на терена, а Уулвс не успя да създаде достатъчно голови положения. С тази победа Манчестър Юнайтед е 4-и с актив от 66 точки, докато Уулвърхемптън остава на 13-а позиция с 40 пункта на сметката си.

Gulliver/GettyImages
35 снимки

В 9-а минута дойде първата по-интересна ситуация в мача, след като Антони открадна топка и напредна дриблирайки, но изстрелът му с левия крак мина покрай десния страничен стълб на Бентли. Оставаха 15 минути до края на първото полувреме, когато Люк Шоу центрира от левия фланг, а Антони бе на чиста позиция, но от близка дистанция ударът му с глава прелетя над напречната греда.

В 32-а минута Бруно Фернандеш достави чудесно подаване на Антони, който се отскубна от противниковата защита и пусна топката към Антони Марсиал, който на празна врата нямаше проблем да завърши и да изведе отбора си напред в резултата - 1:0 за Манчестър Юнайтед.

Три минути преди края на редовното време "червените дяволи" можеха да удвоят резултата, след като Матеуш Куня без да иска отправи топката към собствената си врата, но Бентли успя да реагира и със сетни сили изби в корнер.

През второто полувреме Уулвърхемптън се активизира в предни позиции, но не успяваше да завърши по-добър начин своите атаки. В 59-а минута Антони имаше добра възможност, като стреля от границата на наказателното поле, а след получилия се рикошет топката премина премина на сантиметри от левия страничен стълб на Бентли.

В 73-а минута Джейдън Санчо получи добра топка и навлезе в наказателното поле, след което демонстрира добра техника и стреля в близкия ъгъл, но Бентли спаси по феноменален начин с една ръка. Каземиро опита удар от движение в 82-а минута, като топката летеше застрашително към левия ъгъл, но стражът на Уулвс отново бе на ниво и изби в корнер.

В 90-а минута Манчестър Юнайтед организира добра контраатака, а Бруно Фернандеш отклони към Антони, който шутира от границата на наказателното поле, но Бентли за пореден път показа прекрасен рефлекс. В добавеното време на срещата "червените дяволи" отново направиха бърз преход от фаза защита във фаза атака, а Алехандро Гарначо получи от Бруно Фернандеш, след което направи лъжливо движение и стреля. Топката се отклони от лявата греда и влетя в мрежата на Уулвс - 2:0 за Манчестър Юнайтед.

Това бе и всичко по-интересно около сблъсъка, в който Манчестър Юнайтед надви Уулвърхемптън с 2:0.

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа, 23. Люк Шоу, 19. Рафаел Варан, 2. Виктор Линдельоф, 29. Аарън Уан-Бисака, 14. Кристиан Ериксен, 18. Каземиро, 21. Антони, 8. Бруно Фернандеш, 25. Джейдън Санчо, 9. Антони Марсиал

Треньор: Ерик тен Хаг

Уулвърхемптън: 25. Даниел Бентли, 24. Тоти, 23. Макс Килман, 15. Крейг Доусън, 22. Нелсън Семедо, 7. Педро Нето, 5. Марио Лемина, 8. Рубен Невеш, 27. Матеуш Нунеш, 12. Матеуш Куня, 29. Диего Коща

Треньор: Хулен Лопетеги