Манчестър Сити победи Тотнъм с 1:0 в мач от 1/16-финалите на ФА Къп. Единственото попадение в двубоя бе дело на Нейтън Аке в 88-а минута, като останаха сериозни съмнения за нарушение срещу вратаря на "шпорите" Викарио. Тотнъм бе странно пасивен през почти цялото време, а появата на Кевин де Бройне за Ман Сити през втората част раздвижи много "гражданите" и именно след корнер, изпълнен от белгиеца, дойде и победният гол в срещата.

Gulliver/GettyImages
35 снимки

Още в петата минута Манчестър Сити органицира страхотна атака, при която Уокър получи на фланга, а след това намери Фил Фодън в наказателното поле, който шутира незабавно, а Викарио отрази, но Оскар Боб бе най-съобразитилен и успя да довкара топката във вратата. Първоначално попадението бе отменено поради засада, а накрая решението бе потвърдено с ВАР.

"Гражданите" имаха контрола до края на първата част, като имаха много удари, но почти всеки един от тях бе блокиран, а "шпорите" успяваха да се защитят добре, опитвайки да изненадат своя съперник на контраатака. Все пак през първото полувреме отсъстваха чистите голови положения.

В 48-а минута Хулиан Алварес се бе включил добре в наказателното поле, а Оскар Боб пусна пас по конец, но ударът му бе блокиран в последния момент от защитник в бяло - само корнер за Манчестър Сити.

Десетина минути преди края Хойберг допусна груба грешка, като се размина с топката, а тя достигна до Бернардо Силва, който стреля веднага с левия крак, но право във вратаря, а Викарио спаси. Секунди след това Хойберг направи нова безумна грешка, а кълбото бе сервирано на Де Бройне, който не уцели вратата от изключително чиста позиция.

В 85-а минута Доку бе изведен сам срещу вратаря, а белгиецът опита изстрел от трудна позиция, но Викарио отрази с финес.

В 88-а минута Кевин де Бройне изпълни корнер, а Рубен Диаш пречеше на вратаря да реагира, като Викарио не изби добре, а накрая Аке се възползва да довкара топката във вратата. Домакините претендираха, но Пол Тиърни показа, че решението му е за гол, което бе потвърдено и от ВАР - 1:0 за Манчестър Сити.

Стартови състави:

Тотнъм: 13. Гилермо Викарио, 23. Педро Поро, 17. Кристиан Ромеро, 37. Мики Ван де Вен, 38. Дестини Удоджи, 30. Родриго Бентанкур, 5. Пиер-Емил Хойберг, 21. Деян Кулушевски, 16. Тимо Вернер, 22. Бренън Джонсън, 9. Ричарлисон

Манчестър Сити: 18. Стефан Ортега, 2. Кайл Уокър, 3. Рубен Диаш, 6. Нейтън Аке, 24. Йошко Гвардиол, 16. Родри, 8. Матео Ковачич, 20. Бернардо Силва, 47. Фил Фодън, 52. Оскар Боб, 19. Хулиан Алварес