Ливърпул демонстрира нагледно чудесната форма, в която се намира, и го стори с гръм и трясък срещу Арсенал. Мърсисайдците на Юрген Клоп съкрушиха гостуващите „топчии” с 4:0 в големия мач от 3-ия кръг на Висшата лига.  Вихреното трио в „червената атака” Роберто Фирмино – Садио Мане – Мохамед Салах развенча смелия опит на Арсен Венгер да играе с трима в отбрана.  И тримата вкараха по един гол, а Фирмино и Салах приключиха мача също и с по 1 асистенция.

Арсенал от своя страна изглеждаше потресаващо в своето 3-4-3, като не се възползва нито за миг от изненадващото решение на Клоп да извади титулярния страж Симон Миньоле от състава. Лорис Кариус дори не бе тестван, понеже „артилеристите” завършиха мача без нито един шут в очертанията на вратата.

Петър чех от своя страна записа пореден кошмарен мач срещу „червените”, които са отборът, който му е вкарал най-много голове. В 22 срещи срещу Ливърпул чешкият ветеран вече  инкасирал внушителните 30 попадения.

Още от самото начало съперниците доказаха, че не са заинтересовани изобщо в дефанзивния футбол. Атаките се сипеха щедро и към двете врати, като Арсенал първи стигна до 100-процентова възможност. В 7-ата минута Алексис Санчес получи топката зад гърба на халфовете на домакините тръгна напред и пусна пас вляво за Дани Уелбек. Англичанинът трудно овладя и с човек на гърба пробва да шутира от точката на дузпата. Таранът загуби равновесие в последния миг и прати топката над гредата.

Ливърпул отвърна с още по-чист шанс в 10-ата минута. Емре Джан и Роберто Фирмино разиграха двойно подаване на малка площ, а германецът пое и нахлу отляво в пеналта. Той даде идеален пас по тревата към далечната греда, където Мохамед Салах бе длъжен да вкара. Египтянинът обаче шутира право в тялото на Петър Чех, а с известен късмет защитниците пред него овладяха ситуацията.

Мърсисайдци подложиха гостите си на ожесточена преса в следващите минути и неведнъж „топчиите” губеха топката в собствената си половина. Един от тях се оказа фатален. В 17-ата минута Ливърпул отново отне кълбото в близост до наказателното поле, а Джан го предостави на Джо Гомес отдясно. Десният бранител центрира перфектно, а Роберто Фирмино с глава разстреля Петър Чех за 1:0.

Ужасяващата игра в отбрана на Арсенал без малко да струва още по-скъпо на гостите само две минути по-късно. Месут Йозил позволи на Хендерсън да му отнеме топката, а капитанът на „червените” я даде на Фирмино и продължи напред. Бразилецът го изведе по чудесен начин сам срещу Чех, но завършващият изстрел на английския национал бе под всякаква критика.

Арсенал опита да изнесе играта по-напред в следващите минути и донякъде успя, макар че домакините бяха готови за това. В 25-ата минута хората на Юрген Клоп се изнесоха напред за бърза контраатака, която стигна до Салах отдясно по атаката. Египтянинът нахлу в пеналта и при липсата на други опции стреля по диагонала, като Чех спаси.

Минутка по-късно новото попълнение на „червените” успя да вкара в мрежата на „топчиите”, останал сам срещу вратаря. Реферите съвсем резонно отмениха гола, тъй като засадата на Салах при паса на Фирмино бе повече от очевидна.

Пет минути преди почивката Ливърпул наказа противника си за втори път, и то по впечатляващ начин. Ливърпул сътвори перфектна контраатака и с 5-6 паса превзе пространството от своето наказателно поле до другото. В края на светкавичната комбинация Фирмино пусна за Садио Мане вляво, а сенегалецът без проблем финтира Роб Холдинг в наказателното поле. Последва хирургически прецизен шут в далечния долен ъгъл, който бе извън възможностите на Петър Чех - 2:0.

Началото на второто полувреме бе малко по-добро за Арсенал. В 50-ата минута кошмарна грешка на вратаря Лорис Кариус можеше като нищо да донесе много проблеми на Ливърпул. Жоел Матип върна топката към стража си, а той реши да показва финтове срещу затичалия се към него Уелбек. Англичанинът без малко да отнеме кълбото, но го изрита твърде силно и то излезе в аут.

Уменията на Ливърпул при контраатаките блеснаха отново, докато "топчиите" гонеха изравняването. В 55-ата минута Салах отмъкна топката от невнимателния Начо Монреал при центъра и мигом се стрелна напред. Нападателят нямаше стигане и все пак Петър Чех се справи, главно заради не много прецизния шут на египтянина.

Две минути по-късно бившият ас на Рома изкупи грешката си при сходна ситуация. Жоел Матип изчисти с глава центриране на противника от корнер, а Салах отмъкна кълбото от Ектор Бейерин. Острието пробяха почти 2/3 от терена и завърши с фалцов шут покрай Чех - 3:0.

В 69-ата минута появилият се като смяна за Арсенал Александър Лаказет имаше шанс да промени статуквото, като изстрелът му премина в страни. В ответната атака Ливърпул изпусна да прибави нов гол на сметката си. Кошчелни действа колебливо срещу Салах, който опита не много добър извеждащ пас за Мане. Роб Холдинг игра разсеяно и позволи на топката да мине. Мане излезе очи в очи срещу Чех, стреля, а вратарят закачи кълбото, което продължи към голлинията. Бейерин  направи финално усилие и изчисти кълбото, за да предотврати попадението.

Никой нищо обаче не можеше да спре резервата Даниел Стъридж да отбележи четвъртото попадение в 78-ата минута. Само преди 4 минути англичанинът се бе появил в игра, а Фирмино и Джан стартираха атаката, която стигна отляво до Салах. Египтянинът побърза да центрира към далечната греда, където напълно непокритият Стъридж от упор разстреля Чех - 4:0.

Със своите 7 точки от трите си мача Ливърпул излезе на второто място зад лидера Манчестър Юнайтед, който има пълен актив (9). Арсенал допусна вече втора поредна загуба и с 3 точки заема 16-ата позиция.

ЛИВЪРПУЛ – АРСЕНАЛ 4:0

1:0 Роберто Фирмино 17'

2:0 Садио Мане 40'

3:0 Мохамед Салах 57'

4:0 Даниел Стъридж 78'

Ливърпул (4-3-3): Лорис Кариус – Джо Гомес, Жоел Матип, Деян Ловрен, Алберто Морено – Емре Джан (84' - Марко Груич), Джордан Хендерсън /к/, Джорджинио Вайналдум – Мохамед Салах, Роберто Фирмино (80' - Джеймс Милнър), Садио Мане (74' - Даниел Стъридж)

Мениджър: Юрген Клоп

Арсенал (3-4-2-1): Петър Чех – Роб Холдинг, Лоран Кошчелни, Начо Монреал – Ектор Бейерин, Аарън Рамзи (46' - Франсис Коклен), Гранит Джака, Алекс Окслейд-Чембърлейн (62' Александър Лаказет) – Месут Йозил, Алексис Санчес (62' - Оливие Жиру) – Дани Уелбек