Европейският шампион Ливърпул постигна лесна победа при гостуването си над третодивизионния МК Донс с 2:0. Головете отбелязаха Джеймс Милнър в 41-ата и Ки-Яна Хувър в 69-ата минута. „Червените“ можеха да отбележат още голове, но на два пъти гредата удари Харви Елиът.

GettyImages/Gulliver
29 снимки

Изненадващо или не домакините имаха първата по-опасна ситуация в мача. В 11-ата минута Конър МакГрандълс стреля към вратата след грешка на Ловрен, но топката премина над напречната греда.

Две минути по-късно Ливърпул можеше да поведе в резултата, но страхотен пропуск направи Харви Елиът. 16-годишният нападател не успя да уцели вратата след прострелно центриане и топката се отби от напречната греда.

В 26-ата минута гостите направиха още един пропуск. Харви Елиът центрира в наказателното пол, а Джеймс Милнър стреля силно с глава от границата на малкото наказателно поле, но топката премина близо до дясната греда.

Четири минути по-късно Милнър центрира, а Райън Брюстър не успя да засече топката от няколко метра.

В 41-ата минута „червените“ излязоха напред в резултата. Джеймс Милнър стреля от границата на наказателното поле, вратарят Стюърт Мур не успя да се намеси по най-добрия начин и топката мина между ръцете му, за да влети във вратата му.

След почивката хората на Юрген Клоп продължиха да атакуват и в 52-ата минута можеха да удвоят, но изстрелът на Харви Елиът мина встрани от дясната греда.

В 59-ата минута МК Донс пропуснаха златна възможност да изравнят. След разбъркване в наказателното поле на Ливърпул топката стигна до Джордан Натаниъл Бауъри, който протегна крак и я засече, но тя се отби в лявата греда на Келехър.

Десет минути минути след това Ливърпул удвои. Джеймс Милнър центрира перфектно и намери Ки-яна Хувър, който с глава прати топката в мрежата за 2:0.

В 75-ата минута Алекс Оклейд- Чембърлейн стреля силно от дистанция, но топката срещна дясната греда и попречи резултата да набъбне още.

Само 120 секунди след това домакините пропуснаха да намалят резултата. Джордан Бауъри надскочи защитник на „червените“ и стреля с глава, но Келехър се намеси брилянтно и изби.

Две минути след тава отново Бауъри направи пропуск. Той овладя едно подаване в наказателното поле и стреля, но ударът му бе блокиран от защитник в „червено“ и последва ъглов удар. След неговото изпълнение Джордж Уилямс успя да засече топката и стреля веднага, но топката беше изчистена от гол-линията в ъглов удар, от който не последва нищо опасно.

Като цяло това бяха силни минути за МК Донс, докато Ливърпул стоеше плътно в отбрана.

В 85-ата минута Калъм Бритън преодоля съперников играч и напредна към наказателното поле, след което си нагласи топката и стреля, но покрай вратата.

В първата минута на добавеното време Харви Елиът нацели втора греда. Младокът напредна добре към наказателното поле и стреля силно, но точно в напречната греда.

Това беше и последното действие в мача. Така Ливърпул заслужено продължава към четвъртия кръг на Карабао Къп.

Стартови състави:

МК Донс (3-5-2): 22. Стюърт Мур, 2. Джордж Уилямс, 5. Ригън Пуул, 4. Джо Уолш, 25. Калъм Бритън, 29. Дейвид Касуму, 18. Конър МакГрандълс, 8. Алекс Гилби, 11. Бренан Дикенсън, 9. Джордан Бауъри, 27. Сам Номби

Ст. треньор: Пол Тисдейл

Ливърпул (4-3-3): 62. Кевин Келехър, 7. Джеймс Милнър, 6. Деян Ловрен, 12. Джо Гомес, 51. Ки-Яна Хувър, 8. Наби Кейта, 20. Адам Лалана, 15. Алекс Окслейд-Чембърлейн, 48. Къртис Джоунс, 24. Райън Брюстър, 67. Харви Елиът

Ст. треньор: Юрген Клоп