Дарби Каунти постигна изключително важна победа с 1:0 при гостуването на Престън от 40-ия кръг на Чемпиъншип.

Домакините организираха много добра контраатака в 30-та минута, когато Браун подаде към Робинсън, който навлезе в наказателното поле на Дарби, след което стреля, но Скот Карсън спаси.

Пет минути по-късно след центриране в наказателното поле на гостите Робинсън отново стреля с глава, но топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Карсън.

Съдията свири много спорна дузпа за Престън в 36-та минута за нарушение на Уиздъм срещу Браун.

Именно Браун застана зад топката, но след удара му топката срещна десния стълб на вратата на Скот Карсън.

Робинсън направи нов опит да вкара гол в 42-та минута, но стреля встрани от десния стълб на вратата на Карсън.

Дарби Каунти поведе в резултата в 52-та минута. Том Лоурънс стреля от фаул и вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Максуел.

Пред Хънтингтън се откри отлична възможност в 69-та минута, но отблизо стреля над напречната греда в аут.

Престън изпусна нова възможност да изравни резултата в 84-та минута, но Галахър стреля над напречната година.

Дарби Каунти е пети в класирането с 65 точки, а Престън е десети с 60 точки.