Уест Хем продължава борбата в турнира за Купата на Англия, след като успя да обърне Блекбърн и победи с 5:1 в двубой от 5-ия кръг на турнира.

"Чуковете" играха и част от двубоя с човек по-малко, след като Куяте беше изгонен в 75-ата минута, а домакините бяха в намален състав още в 55-ата минута, когато Тейлър също пое пътя към съблекалните по-рано от съотборниците си.

Домакините откриха резултата с леко случаен гол, след като Бен Маршал беше точен в 20-ата минута на двубоя. Гостите се върнаха в мача с попадение на Виктор Моузес в 26-ата минута.

Димитри Пайе изведе "чуковете" напред в 36-ата минута на двубоя с перфектно изпълнен пряк свободен удар от далечно разстояние.

В 55-ата минута Крис Тейлър напусна терена за втори жълт картон. Уест Хем направи резултата 3:1 с гол на Еменике в 64-ата минута. Малко по-късно Куяте беше изгонен и численото равенство що се отнася до футболистите на терена бяха изравнени.

В края на мача Еменике и Пайе оформиха разгрома в полза на "чуковете" срещу Блекбърн.