Челси постигна изключително важна победа при гостуването си на Арсенал в дербито на 20-я кръг от Висшата лига на Англия. Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата в 13-ата минута. В 83-ата минута Жоржиньо изравни. 3 по-късно Ейбрахам изведе "сините" напред. Преди години съперници на терена, а сега като мениджъри, Микел Артета и Франк Лампард се изправят един срещу друг, за първи път зад кормилото съответно на Арсенал и Челси.

В 4-ата минута Нелсън спечели нарушение на десния фланг. Йозил центрира на първа греда, но Канте изчисти с глава.

60 секунди по-късно младият техничар отново нахлу отдясно и спечели корнер. От последвалия ъглов удар Давид Луис опита задна ножица, но контактът с топката не бе чист и тя излезе в аут.

Осем минути след началото Давид Луис изпълни свободен удар от далечно разстояние, но Арисабалага улови с лекота.

В 10-ата минута Уилиан проби опасно по левия фланг и миг преди да влезе в наказателното поле, Гендузи го спря непозволено. Последва триково изпълнение, при което бразилецът бутна топката към Маунт, който стреля мигновено, но Лено блокира удара.

Арсенал отговори по най-добрия начин. В 12-ата минута те спечелиха корнер, Чембърс отклони топката към Обамеянг, който простреля отблизо Кепа с глава за 1:0

В 18-ата минута Нелсън проби отдясно за сетен път, Обамеянг засече топката и опита да подаде към свой съотборник, но защитник на гостите изби моментално.

В 22-ата минута Калъм Чембърс бе заменен от Шкодран Мустафи, след като се приземи лошо след единоборство и останаха съмнения за осукано коляно.

В 34-ата минута Лампард изкара Емерсон и вкара Жоржиньо в опит да промени стратегията на отбора си.

3 минути по-късно Уилиан нахлу отдясно в наказателното поле и опита да центрира, но стигна само до корнер. От последвалия ъглов удар обаче Зума не успя да овладее топката и опасността премина бързо.

В 44-ата минута Обамеянг се отскупбна от засадата и напредна в наказателното отляво, стреля в близкия ъгъл на Кепа, но топката срещна външната част на мрежата.

В 47-ата минута Челси спечели свободен удар на около 25 метра от вратата. При последвалото центриране Маунт намери топката на лявата греда и отклони към центъра за свой съотборник, който стреля, но в аут.

10 минути по-късно Канте опита да центрира отдясно, но стигна едва до корнер. Уилиан изпълни късно към Маунт, а той подаде към Канте, който центрира в наказателното, където обаче Мустафи и Рюдигер се сблъскаха във въздуха и играта в крайна сметка бе спряна.

В 66-ата минута Уилиан центрира от десния фланг и Маунт засече, но високо над горната греда.

В 74-ата минута Маунт опита да намери Ейбрахам в наказателното, но спечели само ъглов удар. След корнера Тами Ейбрахам намери идеално топката, но тя отиде право в Лено.

3 минути след това домакините разиграха топката в наказателното поле на Челси и Джо Уилок се завъртя, отправи удар с десния крак, но коженото кълбо мина на сантиметри от лявата греда на Кепа.

В 83-ата минута Челси изравни. Мейсън Маунт центрира след фаул в близост до тъча, Лено увисна в опит да боксира топката и Жоржиньо на празна врата при далечната греда вкара за 1:1.

Само 3 минути по-късно гостите постигнаха пълен обрат. При една мълниеносна контраатака Ейбрахам подаде вдясно към Уилиан, който му върна към центъра, младежът се обърна по чудесен начин и простреля от близко разстояние Лено.

Арсенал: Лено, Мейтланд-Найлс, Чембърс (22'Мустафи), Луис, Сака, Гендузи, Торейра, Нелсън (85'Пепе), Йозил (75'Уилок), Обамеянг, Лаказет

(Резерви: Мартинес, Мустафи, Мавропанос, Уилок, Смит Роу, Джон-Джулс, Пепе)

Жълти картони: Гендузи, Луис, Торейра, Лаказет, Мейтланд-Найлс

Челси: Кепа, Рюдигер, Зума, Томори (59'Лампти), Азпиликуета, Ковачич (70'Хъдсън-Одой), Канте, Емерсон (34'Жоржиньо), Маунт, Уилиан, Ейбрахам

(Резерви: Кабайеро, Кристенсен, Лампти, Жоржиньо, Баркли, Хъдсън-Одой, Батшуай)

Жълти картони: Маунт, Канте, Рюдигер, Жоржиньо