Бронзовият медалист от миналата година във Висшата лига – Челси, започна сезона с минимална победа с 1:0 над Евертън. Единственото попадение на „Гудисън Парк“ отбеляза италианският полузащитник Жоржиньо. Халфът с бразилски корени се разписа в осмата минута на добавеното време на първата част от дузпа.

Срещата започна спокойно и първия точен удар дойде в 6-ата минута, когато вратарят на Евертън - Пикфорд направи рутинно спасяване. Пет минути след това много тежка контузия в глезена получи защитникът на домакините Бен Годфрий и играта бе прекъсната за близо 4 минути. Вместо него на терена се появи Мейсън Холгейт.

Gulliver/GettyImages
44 снимки

Травмата като че ли стъписа и двата отбора, които дълго не можеха да намерят път към вратите. В 24-ата минута вратарят на Челси - Едуард Менди блесна със страхотно спасяване, избивайки удар под гредата на Джеймс Тарковски. Четири минути по-късно Антъни Гордън стигна първи до центриране на Миколенко, но ударът му не намери целта. В 42-ата минута Челси стигна до попадение, но то бе отменено заради засада на Стърлинг, който довкара отбита от вратаря топка.

В последните секунди на добавеното време от 8 минути Челси поведе от дузпа чрез Жоржиньо. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Бен Чилуел от Абдулай Дукур в наказателното поле.

Втората част започна с положение пред вратата на Челси. Дълго подаване позволи на Демарай Грей да отправи опасен шут, който обаче бе блокиран от Тиаго Силва. В 72-ата минута "карамелите" организираха добра атака, на чийто връх се озова Деле Али. Англичанинът обаче не успя да нанесе удар.

FT / Евертън - Челси 0:1

0:1 Жоржиньо (45+8)

Евертън: Джордан Пикфорд, Нейтън Патерсън, Йери Мина, Джеймс Тарковски, Бен Годфрий, Виталий Миколенко, Демарай Грей, Абдулай Дукур, Алекс Иуоби, Дуайт Макнийл, Антъни Гордън

Мениджър: Франк Лампард

Челси: Едуар Менди, Сесар Аспиликуета, Тиаго Силва, Калиду Кулибали, Рийс Джеймс, Нголо Канте, Жоржиньо, Бен Чилуел, Рахийм Стърлинг, Мейсън Маунт, Кай Хаверц

Мениджър: Томас Тухел