Челси разби Бърнли с 4:0 като гост в мач от 28-ия кръг на  Висша лига.

Gulliver/GettyImages
54 снимки

На „Търф Моор“ домакините имаха няколко добри възможности да изненадат съперника и да поведат в резултата, но пропуски направиха Ваут Вегхорст и Дуайт МакНийл. След добрите неща преди почивката, „виненочервените“ на Шон Дайш се сринаха само в рамките на 20-ина минути след паузата, когато инкасираха четири безответни попадения.

Рийс Джеймс даде тон за изразителния успех в 47-та минута, а Кай Хаверц оформи класиката с две попадения в рамките на 120 секунди. В 69-та Кристиан Пулишич се възползва от груба грешка на противников играч и разстреля Ник Поуп от близка дистанция за крайното 4:0.

Челси е на седем точки от втория Ливърпул при равен брой мачове, докато Бърнли остава в зоната на изпадащите, на точка от намиращия се над чертата Евертън. За Бърнли предстои гостуване на Брентфорд, докато пътува за визита на Норич.

Останалите резултати от мачовете от 17:00 часа:

Астън Вила – Саутхемптън 4:0

Нюкасъл – Брайтън 2:1

Норич – Брентфорд 1:3

Уулвърхемптън – Кристъл Палас 0:2.