Отборът на Челси се наложи с 2:0 над Нюкасъл в мач, закриващ 24-ия кръг на английската Висша лига. Головете за "сините" бяха дело на Оливие Жиру и Тимо Вернер, които донесоха трите точки на своя тим и го върнаха в Топ 4. Момчетата на Томас Тухел бяха по-активни през първата част, като през втората отпуснаха газта, но въпреки това стигнаха до успеха.

Getty Images
30 снимки

"Сините" подеха инициативата от първия съдийски сигнал и още в седмата минута пред тях се откри възможност за откриване на резултата. Тами Ейбрахам засече центриране на Мейсън Маунт, но опитът му с глава бе отразен от стража на "свраките".

В 20-ата минута на срещата Томас Тухел бе принуден да прави ранна смяна, след като Тами Ейбрахам се контузи и бе заменен от Оливие Жиру.

След четвърт час игра Челси можеше да води в резултата, но Тимо Вернер изпрати топката на косъм от дясната греда на вратата. Пет минути по-късно обаче германският национал изигра витална роля в атаката на "сините". Вернер спринтира по левия фланг и центрира към Жиру, който с лекота вкара топката във вратата на Дарлоу за 1:0.

В 39-ата минута Вернер най-накрая се отпуши и вкара петото си попадение със синята фланелка. Мейсън Маунт центрира от корнер, а топката се удари в противников футболист и достигна до краката на Вернер, който с лекота я промуши във вратата на Нюкасъл, за да сложи край на головата си суша от ноември насам.

Малко преди час игра Матео Ковачич получи добро подаване от Калъм Хъдсън-Одой и незабавно опита удар към противниковата врата, но топката прелетя над напречната греда.

Нюкасъл демонстрира нов образ през втората част и в 75-ата минута се размина с добър шанс за почетно попадение. Джоузеф Уилок засече центриране и опита удар с глава, но Кепа се справи и предотврати попадение в мрежата си. Малко след това пък Мигел Алмирон профука възможност за гол, след като топката премина встрани от вратата и остави "свраките" с 0 попадения.

Така Челси се завърна в Топ 4 и вече има 42 точки. Нюкасъл пък остана на 17-ата позиция и е на косъм от зоната на изпадащите.

Челси - Нюкасъл   КР 2:0
1:0 Оливие Жиру 30'
2:0 Тимо Вернер 39'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Челси: 1. Кепа Арисабалага, 28. Сесар Аспиликуета, 4. Андреас Кристенсен, 2. Антонио Рюдигер, 20. Калъм Хъдсън-Одой, 5. Жоржиньо, 17. Матео Ковачич, 3. Маркос Алонсо, 19. Мейсън Маунт, 11. Тимо Вернер, 9. Тами Ейбрахам

Мениджър: Томас Тухел

Нюкасъл: 26. Карл Дарлоу, 17. Емил Крафт, 6. Джамал Ласелс, 2. Кийрън Кларк, 15. Джамал Люис, 28. Джоузеф Уилок, 14. Айзък Хейдън, 8. Джонджо Шелви, 24. Мигел Алмирон, 12. Дуайт Гейл, 10. Ален Сент-Максимен

Мениджър: Стив Брус

Съдия: Питър Банкс