Челси победи с 4:0 Престън в двубой от третия кръг на ФА Къп. „Сините“ отбелязаха и четирите си попадения през втората част.

Лондончани можеха да отбележат и още голове, но с пропуски се отчетоха неколцина техни футболисти.

Първата част бе изключително тиха, но през втората двукратният еврошампион се развихри. Армандо Броя, Тиаго Силва и Рахийм Стърлинг вкараха в рамките на около 10 минути, а малко преди края и Енцо Фернандес се разписа за крайното 4:0.

Gulliver/GettyImages
49 снимки

През първия четвърт час от срещата Челси владееше повече топката, но не създаде нищо опасно пред вратата на гостите. Едва в 18-ата минута дойде първият по-опасен шут за "сините", но Стърлинг бе блокиран от защитник на Престън. Гостите пък отвърнаха с точен изстрел на Уил Кийн.

Четири след това дойде още един голям пропуск за Челси, когато Енцо Фернандес изведе Коул Палмър, който обаче от чиста позиция стреля в аут. Пет минути по-късно Осмаич се измъкна от защитата на домакините, но ударът му завърши в ръцете на Джордже Петрович. Мигновено последва и опасен удар с глава на Енцо Фернандес, дошъл след лошо изчистване на защитата на Престън.

Малко след началото на втората част Челси откри. Мудрик се ориентира добре при една сбъркана топка от Престън и насочи към Мало Густо близо до наказателното поле. Бразилецът центрира добре и Армандо Боря с глава наказа Уудман за 1:0.

Малко след първото попадение, дойде и второто. Тиаго Силва засече с глава центриране на Коул Палмър на първа греда - 2:0.

За около 10 минути "сините" успяха да вкарат и трето попадение. Точен бе Рахийм Стърлинг, вкарал красив гол от пряк свободен удар за 3:0.

Няколко минути преди края Челси отбеляза и четвърто попадение, което дълго бе разглеждано от ВАР. Негов автор стана Енцо Фернандес, отбелязал отблизо след карамбол и малко случаен рикошет в краката на Стърлинг.

FT / Челси - Престън 4:0

1:0 Армандо Броя 58`

2:0 Тиаго Силва 66`

3:0 Рахийм Стърлинг 69` (ф)

4:0 Енцо Фернандес 85`

Челси: Джордже Петрович, Алфи Гилхрист, Аксел Дисаси, Леви Колуил, Мало Густо, Мойсес Кайседо, Енцо Фернандес, Коул Палмър, Михайло Мудрик, Рахийм Стърлинг, Армандо Броя

Мениджър: Маурисио Почетино

Престън: Фреди Уудман, Уил Кийн, Лиам Линдзи, Алан Браун, Али МакКан, Джордан Стори, Брад Потс, Лиам Милър, Милутин Осмаич, Бен Уайтман, Андрю Хюз