Челси най-после демонстрира шампионски блясък, отстранявайки безпроблемно Нюкасъл от пътя си към осминафиналите на ФА Къп. “Сините” разпердушиниха “свраките” с 3:0 в мача от 4-ия кръг на надпреварата, а скритото оръжие на Антонио Конте – Миши Батшуай се отличи с цели два гола. “Батсман” откри резултата в 31-ата, а след това удвои в 44-ата минута на срещата. Маркос Алонсо пък зашемети “сините” фенове на “Стамфорд Бридж” с прекрасно изпълнен пряк свободен удар в 72-ата минута, оформяйки за крайното 3:0.

В първите минути от срещата силите, като че ли изглеждаха изравнени.В 26-ата минута Джонджо Шелви нанесе добър удар от движение към левия ъгъл, но Уили Кабайеро  беше избрал добра позиция и го блокира.

Резултатът бе открит в 31-ата минута. Педро показа отличен поглед върху играта и пусна страхотен извеждащ пас към Еден Азар. Белгиецът намери успоредно Маркос Алонсо в наказателното поле, който от своя страна асистира на Миши Батшуай първото му попадение.

В 41-ата минута Антонио Рюдигер пропуснах огромна възможност, след като се озова на чудесна стрелкова позиция и запрати силен шут към противниковата врата от границата на наказателното поле. Топката обаче прелетя покрай лявата греда.

След поредна прекрасна контраатака “сините" поведоха с 2:0 над гостите. Един Азар изведе Миши Батшуай зад противниковата отбрана. 24-годишният нападател стреля, Джамал Ласелс скочи на самоотвержен шпагат в опит да я избие, но в крайна сметка кълбото се отби в тялото на футболиста и влезе в собствената му врата.

Последните секунди от добавените минути на първото полувреме бяха леко инфарктни за вратаря на Челси – Уили Кабайеро. Първо 36-годишният страж плонжира и спаси опасен удар на Джонджо Шелви към долния десен ъгъл.

След това Шансел Мбемба стигна до центрирана топка в наказателното поле и отправи удар към долния ляв ъгъл. Кабайеро обаче отново реагира превъзходно, за да отрази.

През втората част лондончани превъзхождаха съперника многократно. В 51-ата минута Педро се справи добре на границата на пеналтерията, за да си намери пространство да стреля. Испанецът нанесе мощен удар към вратата, който премина точно над напречната греда.

Маркос Алонсо оформи за класическото 3:0 в 72-ата минута на мача. Страхотна техника демонстрира футболистът, след като отбеляза красив гол от пряк свободен удар. Той завъртя топката в горния десен ъгъл.

Така "сините" вече са в пети кръг на ФА Къп, а утре ще стане ясно и кой ще е следващия им съперник в напдреварата.