Отборът на Бърнли победи Тотнъм само няколко дни, след като "шпорите" шокираха шампиона Манчестър Сити. Момчетата на Шон Дайш победиха своя лондонски съперник с 1:0, след попадение на Бен Мии в 70-ата минута.

Още в 20-ата секунда гостите можеха да поведат след щастлив рикошет, но се получи само ъглов удар в тяхна полза.

В началото на втората част Хари Кейн и Емерсон Роял имаха шанс да дадат преднина на своите, но бяха спирани от вратаря и защитата на домакините.

Точно минута преди гола, след опасна конта Деян Кулушевски разтресе дясната греда на Ник Поуп.

След статично положение, снажният Бен Мий прониза Уго Лорис, надскачайки своя персонален пазач и нанасяйки хубав удар с глава.

Gulliver/GettyImages
48 снимки

Тотнъм натискаше до края на срещата, но най-чистата ситуация дойде отново пред английския бранител, чийто удар от само няколко метра бе блокиран с тяло от защитник на лондончани.

Момчетата на Антонио Конте стигнаха до две опасни ситуации в последните минути, но Моура и Бергвайн не ги оползотвориха.

С победата Бърнли вече е 18-и с 20 точки, само на две зад Нюкасъл, докато днешният им съперник е осми, вече на 7 пункта от зона Шампионска лига, където с 46 точки е Манчестър Юнайтед.