Борнемут постигна ценна победа, отстранявайки Норич в 1/8-финалите за Купата на Лигата с 2:1. Джуниор Станислас изведе „черешките” напред в резултата в 39-ата минута, но Онел Ернандес изравни резултата на „Виталити Стейдиъм” в 70-тата.

Три по-късно Стив Куук пък прати в екстаз хората на стадиона, за да прати отбора си към ¼-финалите в турнира.

В 39-ата минута Станислас овладя отляво и с поредица от финтове залъга десния бек на Норич. Последва силен удар в средата на вратата, който бе неуловим за стража на гостите и Борнемут поведе.

Онел Ернандес изравни за Норич в 70-тата минута, но равенството се задържа едва три минути, когато Стив Куук осигури класирането на „черешките” напред.

източник: Gulliver/GettyImages

В другия мач от деня Бъртън Албиън отстрани Нотингам Форест с 3:2. Пълен мач за „пивоварите” направи българският вратар Димитър Евтимов. Въпреки двата гола, Евтимов направи прекрасен мач, а особено впечатляващо бе едно двойно негово спасяване в 50-тата минута, след което дойде първият гол за домакините.