Отборът на Брайтън продължи силната си серия от мачове с победа с 3:2 над Евертън като гост в мач от 21-вия кръг на английската Висша лига.

Gulliver/GettyImages
85 снимки

На стадион „Гудисън Парк“ „чайките“ поведоха с ранен гол в третата минута, реализиран от Алексис Мак Алистър. Попадението бе преразгледано от Системата за видеоповторение (ВАР) за засада при паса към Мак Алистър на Нийл Мопе, но френският нападател на гостите се оказа в редовна позиция.

Дан Бърн покачи на 2:0 в 21-ата минута, след като отбеляза с глава от близка дистанция отклонена топка от Енок Мвепу.

Малко след това домакините можеха да намалят изоставането си, но Доминик Калвърт-Люин пропусна дузпа, след като топката се отби от напречната греда.

Евертън Брайтън

източник: Sofascore.com

След почивката възпитаниците на Рафаел Бенитес повишиха оборотите и стигнаха до гол чрез младия талант Антъни Гордън в 53-ата минута.

Въпреки по-добрата игра на Евертън, Брайтън удари неочаквано за трети път след страхотен шут на Мак Алистър в 71-ата минута.

Пет минути по-късно отново Гордън върна надеждите на „карамелите“, но това бе и последният добър момент за домакините в мача.

Брайтън увеличи напрежението върху Бенитес и продължи с добрите си изяви напоследък, като вече заема осмата позиция в класирането с 27 точки. Евертън е 15-и с 19 пункта, на осем от опасната зона, като остава с една победа в последните си 12 мача в Лигата.

За Евертън предстои гостуване на Хъл Сити за ФА Къп, преди отборът да приеме Лестър в първенството, докато за Брайтън предстои визита на Уест Бромич за ФА Къп, преди тимът да приеме Кристъл Палас във Висшата лига.