Брайтън победи Борнемут с 2:0 в двубой от 20-ия кръг на Висшата лига. Точни за домакините бяха Джаханбаш и Мой, а попадение на Бърн беше отменено поради засада. След този успех "чайките" заемат 13-ото място с 23 точки, а Борнемут е на 16-ото място с актив от 20.

Още в 3-ата минута на срещата Джаханбаш откри резултата, след като получи отличен пас в наказателното поле и матира стража на гостите.

Четири минути по-късно Борнемут отвърна с удар на Кинг, който беше спасен с вещина от Райън.

В 58-ата минута на двубоя между Брайтън и Борнемут Дан Бърн се разписа, след като овладя топката с елегантно движение, обърна се и с второто си докосване прати топката в мрежата, съдията Пол Тиърни преразгледа ситуацията с ВАР и отмени попадението поради засада.

В 65-ата минута на срещата домакините пропуснаха да реализират нов гол, но след отличен пробив на Ив Бисума топката се отклони от страничния стълб.

Аарън Мой направи резултата 2:0 в полза на Брайтън срещу Борнемут, след като в 79-ата минута беше изведен в наказателното поле от елегантен прехвърлящ пас от страна на Тросард.

Така в крайна сметка Брайтън стигна до успеха.