Отборът на Брайтън успя да постигне много измъчен успех след 1:1 в редовното време и 4:3 при изпълнението на дузпи срещу четвъртодивизионния Нюпорт Каунти в мач от 3-тия кръг на ФА Къп.

Срещата премина под пълната диктовка на момчетата на Греъм Потър, но с изключение на 2-3 добри ситуции в средата на първото полувреме головите положения в мача изобщо не бяха много.

"Чайките" взеха аванс в последната минута на редовното време, когато Соли Марч беше точен, но в 6-та минута на добавеното време бранителят на гостите, Адам Уебстър, си отбеляза комичен автогол, за да вкара мача в продължение.

Двата тима не си отбеляза и в следващите 30 минути, така че се стигна до дузпи. Там и двата тима изпуснаха по две дузпи, преди играч на Нюпорт да сбърка за 3-ти път, а грешникът Адам Уебстър да си изкупи вината и да прати отбора си в 4-тия кръг на надпреварата.