Брайтън и Фулъм завършиха 0:0 в среща от 20-ия кръг на Висшата лига в сблъсъкът на дъното между 18-ия и 17-ия в класирането.

Домакините имаха двете най-добри възможности за попадение през първото полувреме, когато първо Леандро Тросар пропусна след изстрел от няколко метра, но Алфонс Ареола се справи, а няколко минути по-късно той отказа и Люис Дънк, който стреля с глава след добро центриране в пеналта.

След почивката двата отбора не успяваха да създадат нещо интересно пред двамата вратари. В 70-ата минута се предостави най-добрата възможност за Брайтън през второто полувреме, когато след бързо изпълнение на фаул топката бе пратена към Нийл Мопе, който се оказа сам срещу вратаря, но неговият изстрел премина над вратата.

В последните минути домакините наложиха натиск основно с центрирания в наказателното поле, които предизвикаха няколко неточности в защита на играчите на Скот Паркър, но така и не успяха да достигнат до гол.

Така "чайките събраха актив от 18 точки, докато Фулъм остана с 13.