В мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на Англия Борнемут преодоля съпротивата на Кроули Таун след труден успех с 2:1.

Домакините нацелиха гредата още в 9-ата минута на мача, когато Билинг нямаше късмет да открие резултата. Все пак в 24-ата минута "черешките" откриха резултата с попадение на Джак Уилшър, а атаката беше изградена отлично.

Кроули не се предаде и изравни резултата в 59-ата минута, а точен беше Никълс, а попадението сякаш беше от засада. Само минута по-рано гостите имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени от съдията.

Борнемут стигна до успеха с попадение на Кинг в 65-ата минута на мача, а с това и тимът продължава борбата за ФА Къп, а тимът ще гостува на Бърнли в петия кръг (осминафинал).