Отборът на Борнемут постигна минимална победа с 1:0 като гост на Стоук Сити в мач от 23-ия кръг на Чемпиъншип в Ангиля. Единственото попадение отбеляза Джуниър Станислас в 79-ата минута.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

Двата тима изиграха доста равностоен двубой с някои интересни ситуации и пред двете врати. Нападателят на „черешките“ Доминик Соланке нацели и греда.

В 79-ата минута Люис Кук даде чудесен дълъг извеждащ пас от своята половина за Джуниър Станислас, който надбяга Нейтън Колинс, влезе в наказателното поле и с хубав удар покрай вратаря отбеляза победното попадение за гостите.

С тази победа Борнемут се изкачи до третата позиция с актив от 41 точки, като изостават на шест точки от лидера Норич. „Грънчарите“ са 8-и с 35 пункта.