Манчестър Юнайтед си върна второто място във Висшата лига, след като победи с минималното 1:0 у дома Уест Хям в мач от 29-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение бе дело на Крейг Доусън, който си вкара автогол.

Въпреки това гостите можеха да си тръгнат с много по-изразително поражение, след като на два пъти Мейсън Грийнууд удари страничната греда.

По този начин „червените дяволи“ изместиха Лестър от втората позиция, събирайки 57 точки.

„Чуковете“ от своя страна остават пети с 48 пункта.

Gulliver/Getty Images
48 снимки

В 4-ата минута Шоу проби отляво в наказателното и продължи към Грийнууд, но ударът му бе слаб и Фабиански улови.

В 25-ата минута Мейсън Грийнууд центрира от десния фланг, Рашфорд засече с глава, но встрани от дясната греда.

6 минути след това Рашфорд пробва късмета си от дистанция, но след рикошет топката излезе в корнер. От него обаче не произлезе нищо опасно.

В 37-ата минута домакините подхванаха контраатака, при която Фернандеш изведе Грийнууд, който напредна и шутира с левия крак по земя, но след намеса на Фабиански коженото кълбо срещна страничната греда.

Две минути по-късно Фернандеш изпрати балонна топка към Рашфорд в пеналтерията, но англичанинът бе затруднен да нанесе силен удар с глава и Фабиански нямаше проблеми.

В 54-ата минута Крейг Доусън си отбеляза автогол, изпреварвайки Хари Магуайър в наказателното поле с глава след изпълнение на корнер.

В 61-ата минута Фернандеш стреля от далечно разстояние, но Фабиански спаси със сетни усилия.

Секунди след това Сучек можеше да изравни, ала изстрелът му с глава мина вляво от вратата.

В 77-ата минута Мейсън Грийууд нахлу в наказателното поле и стреля силно в десния ъгъл, но отново удари гредата.

Манчестър Юнайтед (4-2-3-1): Хендерсън, Уан-Бисака (жълт картон), Линдельоф, Магуайър, Шоу, Фред, Мактомини, Джеймс, Фернандеш, Грийнууд, Рашфорд.

Резерви: Бишоп, Грант, Телес, Баий, Туанзебе, Уилямс, Матич, Диало, Шоъртайър

Мениджър: Оле Гунар Солскяер

Уест Хям (3-5-1-1): Фабиански, Коуфал, Диоп, Доусън, Кресуел, Джонсън, Райс, Сучек, Нобъл, Боуен, Антонио

Резерви: Мартин, Трот, Балбуена, Алвеш, Ковънтри, Лансини, Бенрама, Одубеко

Мениджър: Дейвид Мойс

Стадион: "Олд Трафорд"

Главен съдия: Мартин Аткинсън