Елитният Астън Вила се класира за 3-ия кръг в турнира за Купата на Лигата след успех като гост на Бъртън Албиън с 3:1.

Домакините сюрпризираха "виланите" още във 2-ата минута на срещата, когато след отлична атака Колин Даниел се разписа. Все пак Вила реагира и изравни още преди почивката с гол на Оли Уоткинс, който не остави шансове на вратаря на домакините. Малко преди финалния сигнал за първото полувреме отново той нацели напречната греда от чиста позиция.

През втората част Джак Грийлиш се разписа с отличен удар в 88-ата минута и даде сигурност на тима си, след като засече топката след центриране от корнер и с кинжален удар реализира. В добавеното време на срещата Дейвис беше изведен зад гърба на отбраната на тима на Бъртън и се разписа, за да фиксира крайния резултат.