Отборът на Арсенал победи с 3:0 новака във Висшата лига Борнемут. С трите точки на „Виталити“ „топчиите“ събират пълния актив от девет точки от първите три кръга.

Две от попаденията бяха дело на Мартин Йодегор, който се разписа в 5-ата и 11-ата минути, а Уилям Салиба реализира още един гол в 54-ата минута.

Gulliver/GettyImages
34 снимки

Още в петата минута новата звезда на лондончани - Габриел Жезус, сътвори страхотен пробив в половината на "черешките" и подаде към Мартинели. Ударът на крилото бе отразен от Траверс, но при добавката Йодегор откри.

Шест минути по-късно отново норвежецът бе точен, след като Уайт комбинира добре със Сака на фланга и подаде към Жезус, но бразилецът не си спря добре топката, което пък даде шанс на Йодегор да прати топката право в мрежата.

Борнемут - Арсенал

източник: Sofascore.com

В началото на втората част домакините опитаха да изравнят играта и точно когато изглеждаше, че им се получава, лондончани нанесоха своя удар. Салиба направи 3:0 с много красив удар с левия крак в далечния ъгъл.

Гол на Габриел Жезус бе отменен заради засада, а окоол четвърт час след незачетеното си попадение, бразилецът изпусна и чисто положение, останал сам срещу Траверс. Една страхотна намеса имаше и Рамсдейл, който с една ръка изби удар с глава на Муур в средата на втората част.

FT / Борнемут - Арсенал 0:3

0:1 Мартин Йодегор 5`

0:2 Мартин Йодегор 11`

0:3 Уилям Салиба 54`

Борнемут: Марк Траверс, Крис Мефам, Маркос Сенеси, Лойд Кели, Адам Смит, Джеферсон Лерма, Филип Билинг, Маркъс Таверние, Бен Пиърсън, Кийфър Муур

Мениджър: Скот Паркър

Арсенал: Аарън Рамсдейл, Бен Уайт, Уилиям Салиба, Габриел Магаляеш, Олександър Зинченко, Томас Партей, Гранит Джака, Букайо Сака, Мартин Йодегор, Габриел Мартинели, Габриел Жезус

Мениджър: Микел Артета