След 45-годишна пауза Хъдърсфийлд постигна първа победа на своя „Джон Смийт Стейдиъм“ в елита на Англия. „Териерите“ се наложиха с 1:0 над Нюкасъл и така записаха втори пореден успех от началото на сезон 2017/18 на Висшата лига. Единственият гол в двубоя падна в 50-ата минута и бе дело на Аарън Мой.

Двубоят бе записан под номер 266 за мениджъра на Нюкасъл Рафаел Бенитес във Висшата лига.

Домакините опитаха натиск в първите минути на срещата, като още в 4-ата минута Аарън Мой насочи добре топката, но Роб Елиът спаси. „Свраките“ отвърнаха в 16-ата минута, когато Мартин отправи нелош изстрел, който обаче бе отразен от Льосл, който изби в корнер.

В 34-ата минута гостите проведоха хубава атака Дуайт Гейл получи топката в пеналта. Бранител на Хъдърсфийлд тръгна да го блокира, а Гейл падна в наказателното поле и поиска дузпа. Реферът обаче бе категоричен, че няма основания да отсъди такава.

В заключителните минути преди края на първата част „териерите“ направиха хубава атака, но защитник на Нюкасъл направи прекрасен шпагат и изби.

След почивката домакините поведоха. Аарън Мой завърши с великолепен изстрел една многоходова атака, пращайки топката в горния ляв ъгъл Роб Елиът – 1:0. Така след 45 години Хъдърсфийлд отново вкара гол в елита на своя „Джон Смийт Стейдиъм“ и това се случи при първото му домакинство, след завръщането в първото ниво на футбола в Англия.

В 68-ата минута Нюкасъл имаше чудесен шанс. Айосе Перес бе изпуснат от отбраната на „териерите“, но ударът му бе неточен и мина над вратата.

До края двубоят влезе в по-спокойно русло, а до нови попадения не се стигна.

Така „териерите“ имат пълен актив от точки (6) след първите два кръг на Премиършип и заемат второто място в таблицата зад Манчестър Юнайтед. „Червените дяволи“ също имат 6 пункта, но са с по-добра голова разлика. За „свраките“ загубата се яви втора поредна и те продължават без точка.