Норич победи с 3:1 Ипсуич в мача-реванш от полуфиналните плейофи за влизане във Висшата лига. Така след общ резултат 3:2 „канарчетата“ си гарантираха място във финала, където ще спорят с Мидълзбро, който се разправи Брентфорд.

Срещата между Норич и Ипсуич се разви спокойно през първото полувреме, а всичко по-интересно се състоя през вторите 45 минути.

Още в началото на второто полувреме Кристоф Берра игра непозволено в наказателното поле срещу противников играч, за което бе санкциониран с директен червен картон, а главният рефер отсъди и дузпа.

С изпълнението се нае Уес Хулахан, който не сгреши за 1:0. Десет минути по-късно равенството бе възстановено след точен изстрел на Томи Смит, а в 64-ата минута Норич отново излезе напред в резултата. Нейтън Редмънт бе точен за 2:1.

Крайното 3:1 бе оформено от Камерън Жером, който окончателно уби интригата и прати Норич на финала.

Двубоят между Норич и Мидълзбро е на 25 май на стадион Уембли. Двубоят ще може да проследите в каналите на Нова Броудкастинг Груп, както и в Gong Play.