Ипсуич и Норич завършиха 1:1 в първия полуфинален плейоф от Чемпиъншип. Така всичко ще се реши на реванша, който е след седмица на „Кероу Роуд“.

Двубоят на „Портман Роуд“ започна силно за домакините, които можеха да поведат още в 7-та минута, когато Дарил Мърфи можеше да вкара, но ударът му бе отразен от Джон Руди.

Тетей стреля опасно в 23-та минута, но топката премина на сантиметри в страни от левия стълб на вратата на Бялковски.

Норич поведе в 41-та минута след гол на Хаусън.

Ипсуич успя да изравни резултата в третата минута на добавеното време на първата част, когато Фреди Сиърс стреля опасно, а Джон Руди не успя да избие добре топката и тя попадна в краката на Пол Андерсън, който не пропусна да се разпише.

Хаусън бе близо до това да вкара втори гол в 51-та минута, но ударът му не успя да намеро очертатанията на вратата на Ипсуич.

Редмънд направи добър пробив в 68-та минута, но ударът му премина на сантиметри в страни от левия стълб на вратата на Бялковски.

Дарил Мърфи можеше да донесе победата за Ипсуич в 77-та минута, но Джон Руди успя да спаси.

Така всичко ще се реши на реванша, който е следващата събота.