Един от английските участници в Шампионската лига Нюкасъл започна убедително в първия кръг на Висшата лига, като се наложи над гостуващия Астън Вила с 5:1.

На рекордната покупка на "свраките" през лятото Сандро Тонали му бяха необходими само шест минути, за да открие головата си сметка за тима след асистенция на Антъни Гордън.

Астън Вила обаче успя да реагира бързо и Муса Диаби изравни след още пет минути игра. Равенството не се задържа дълго, тъй като шведският таран на Нюкасъл Александър Исак отново изведе тима си напред в резултата, възползвайки се от груба грешка на защитата на тима от Бирмингам.

Gulliver/GettyImages
57 снимки

Така завърши първото полувреме, а Исак се разписа за втори път след около час игра. В 77-ата минута влезлият след почивката Калъм Уилсъм направи успеха на домакините съвсем убедителен с четвърти гол.

В добавеното време за "свраките" се разписа и резервата Харви Барнс за крайното 5:1.